Polemika o ďalšom pôsobení Sergeja Kovalca v Tatrane Prešov je už ukončená. Ukrajinský tréner sa s klubom nezhodol na podmienkach a v spolupráci s ním ďalej nebude pokračovať. Z tímu odchádza aj v súčasnosti ich najlepší strelec, Roland Černák.

Kovalec odmietol podmienky klubu

Ešte na prelome decembra a januára prešovský klub a jeho vedenie ubezpečovalo fanúšikov, že tréner Kovalec spolu s jeho asistentom Viačeslavom Nivinským budú súčasťou tímu aj na jar. Prostredníctvom médií sa vedenie Tatran Prešov nechalo počuť, že s trénerom sú dohodnutí na predĺžení kontraktu. Kovalec údajne nesúhlasil s klauzulou, že časť platu bude závislá od výsledkov klubu, ich bodového zisku a udržania sa v lige. Miroslav Remeta, prezident Tatranu Prešov sa vyjadril, že pred vložením týchto podmienok do zmluvy si ich znenie s Kovalcom odsúhlasil. Keď prišlo k podpisu zmluvy, tréner ju odmietol podpísať. Osud klubu je teda otázny. Podľa výsledkov superligy je aktuálne na predposlednom mieste a odchod hlavného trénera môže byť pre klub katastrofálny.

Náhrada za Kovalca ešte nie je známa

Jarná časť Fortuna ligy začína už o necelý mesiac. Dosial však ešte nevieme, kto bude hlavným trénerom zeleno-bielych. Počas zimnej prípravy je v roli hlavného trénera Čech Anton Mišovec, ktorý mal byť pôvodne asistent Kovalca. Okrem toho mu mala byť zverená funkcia trénera B-tímu tretej ligy. Kovalec však nie je jediná strata trénerskej posily, ktorej Prešov aktuálne čelí. Spolu s ním odišli aj jeho asistenti z jesennej prípravy – Viačeslav Nivinský a Pavol Mlynár. Remeta vidí len dve alternatívy. Buď do tímu priberú skúseného trénera a Mišovec mu bude asistovať, alebo bude hlavným koučom práve Mišovec. Jeho predošlé pozície by pripadli niekomu z trénerov mládežníckych oddielov Tatrana.

Už deviaty hráč na odchode

Odchod Kovalca pre zeleno-biely Tatran Prešov nie je jedinou zlou správou, s ktorou sa klub musí adekvátne a rýchlo vysporiadať. Spoluprácu chce podľa najnovších informácií ukončiť aj hosť z Dunajskej Stredy, Roland Černák. Vo farbách prešovského tímu sa mu podarilo streliť sedem gólov, čím si vyslúžil titul najlepšieho strelca. Jeho ambície sú však vyššie ako súčasné možnosti Tatranu, preto je v hre hosťovanie v inom klube alebo príchod do DAC. Ak sa Černák s Prešovčanmi skutočne rozlúči, bude už deviaty v poradí. Len v priebehu januára z klubu odišlo až neuveriteľných osem hráčov, a to Issa Adekunle, Juraj Hovančík, Patrik Jacko, András Lénárt, Oleksii Miliutin, Erik Streňo, Mojmír Trebuňák a Jakub Wiezik.

Send this to friend