foto_presov2

Posledný Prešov prekvapil druhú Podbrezovú remízou

Plánovaný debakel v poslednom zápase kalendárneho roku medzi Prešovom a Podbrezovou sa našťastie pre Prešov nekonal. Hostia aj napriek nepriaznivému stavu dokázali zobrať silnejšiemu tímu vietor z plachiet a urputne vybojovali jednogólovú remízu. Podbrezová bude mať teraz počas zimnej prestávky dostatok času hľadať chyby a spytovať si svedomie.

Podbrezová nastúpila do zápasu s Prešovom mysliac si, že posledný Prešov bude pre adeptov na prvenstvo ľahkým sústom. Aktivita futbalistov tomu zo začiatku aj odpovedala. Podbrezovčania niekoľkokrát ohrozili svätyňu hostí a nebyť brankára Taliana, ktorý bol proti, domáci by už boli v niekoľkonásobnom vedení. Neostalo však iba pri strieľaní na prešovskú bránku. Hostia dostali šancu dokázať tvrdosť svojej koncovky pri nejednej príležitosti, napríklad pri strele zo šestnástky z kopačky Barteka či náprahu Rolinca. Na sklonku prvé polčasu sa už takmer zdalo, že oba tímy odídu na striedačky bez jediného gólu. Nestalo sa tak. Opustený Breznaník sa dostal v súperovej šestnástke v 45. minúte k lopte a prízemnou strelou priviedol svoj tím – Podbrezovú – k vedeniu. Stav zápasu Podbrezová : Prešov – 1 : 0.

foto_presov1

Vedením osmelení domáci po návrate na ihrisko trochu poľavili, čoho v 64. minúte využil v mene Prešova Kubus. Bolo vyrovnané. Prešov následne prebral pozíciu aktívnejšieho tímu a začal atakovať. Iba pár minút po kontaktnom góle prekonala strela z kopačky Kostolného brankára domácich, a nebyť brániaceho hráča, skončila by v bráne. Diváci mali možnosť v posledných zostávajúcich minútach doteraz čistého druhého dejstva zhliadnuť červenú kartu – Krivák sa po odpískaní zahnal na Kubusa rukou a bol predčasne poslaný do šatní. Oslabení domáci už nestihli v závere s remízou nič urobiť a tak sa stretnutie jedného z najsilnejších tímov tabuľky a toho najslabšieho skončilo nerozhodne 1:1. Podbrezová si určite želala viac (stávkové kancelárie boli takisto na jej strane), no hostia boli jednému bodu radi.

Prešov to nebude mať po zimnej prestávke ľahké. Prvým súperom tímu z východu je totiž v polovici februára nik iný ako Slovan Bratislava, momentálne tretí tím tabuľky. Ak chce Prešov reálne pomýšľať na svoju záchranu v prvej lige, bude musieť počas prestávky rázne zapracovať na svojej stratégii a aj schopnostiach. Na spodných priečkach tabuľky ešte kraľujú tímu Senice a Zlaté Moravce, takže priestor na vylepšenie tam je. Každopádne, ambície tímu by mali smerovať vyššie ako predbehnutie ďalších nepôsobivých tímov.